co oznacza hygge

Bistro Hygge

Bistro Hygge mieszczące się na krakowskim Ruczaju powstało z inspiracji duńskim stylem życia i designem. Hygge to dla Duńczyków osiąganie szczęścia i bliskości w prostych czynności życiowych takich jak jedzenie, picie, odpoczywanie, rozmawianie. Mimo że pada u nich średnio 171 dni w roku, charakteryzowani są jako najszczęśliwszy naród na świecie, ponieważ każdego dnia odnajdują swoje hygge, czyli radość istnienia.

Nasze bistro to miejsce, w którym każdy może odnaleźć swoje hygge. Przygotowaliśmy menu zawierające najbardziej lubiane dania kuchni europejskiej jak i również potrawy czerpane z polskiej tradycji. Nie zapomnieliśmy o lekkim posiłkach i pożywnych dla osób dbających o zdrowy tryb życia i smukłą sylwetkę, a także o karmiących mamach i dzieciach, które odnajdą w Bistro Hygge specjalnie przygotowane dla nich menu. Duńczycy twierdzą, że dzieci są geniuszami hygge, dlatego w naszym Bistro znajdziecie wiele udogodnień dla najmłodszych takich jak miejsce do przebierania dzieci, kącik zabaw, dziecięce książeczki i kolorowanki a także miejsce dla karmiącej mamy.

Bistro Hygge znajduje się tuż przy przystanku tramwajowym i autobusowym `Ruczaj` naprzeciwko kampusu UJ. Przed lokalem znajduje się parking dla Klientów. W okresie letnim do dyspozycji naszych Gości jest ogródek restauracyjny.